Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

O nas

Firma Panartic Poland Sp. z o.o. działa w Polsce od 1996 roku. Jest spółką, w której 100% udziałów ma szwedzka firma LARGENTIA AB z Goteborga, a prezesem jest Sven Eric Anderson. Główną działalnością firmy jest produkcja przetworów z owoców morza. Na bazie skandynawskich doświadczeń została rozwinięta produkcja owoców morza w zalewie. Do czerwca 2002 produkcja odbywała się w wynajętym zakładzie. Od 1.07.2002 produkcja ruszyła w naszym nowo wyremontowanym zakładzie w Stawigudzie k/Olsztyna.

Główną działalnością zakładu jest ręczne obieranie krewetek zimnowodnych Pandalus borealis i eksport ich do krajów skandynawskich (Norwegia i Szwecja), gdzie sprzedawane są, jako ekskluzywny produkt. Zakład spełnia wszystkie wymogi sanitarne stawiane przez Unię Europejską, co jest szczególnie ważne przy tak delikatnym surowcu jakim są krewetki. Numer eksportowy zakładu: PL 28140901WE.

Na rynek polski firma produkuje owoce morza w zalewie i mrożone, takie jak: krawetki, raki, małże, paluszki krabowe surimi, mieszanki owoców morza. W nowym roku spółka planuje wprowadzić nowe produkty z owoców morza.W nowym roku spółka planuje wprowadzić nowe produkty z owoców morza.